Служба у справах дітей інформує

Служба у справах дітей інформує

БАТЬКАМ ТА ПІДЛІТКАМ ПРО ПИВНИЙ АЛКОГОЛІЗМ

Звичка — друга натура... Як часто ми чуємо ці слова. Кожна людина має багато звичок, як шкідливих, так і корисних. Звички — це автоматизовані дії, які виявляються незалежно від бажань людини. Корисні звички допомагають нам відчути себе зібраною людиною, організованою, готовою до подолання труднощів. Вони допомагають людині під час стресу, в умовах дефіциту часу. На жаль, у людей самі  собою виникають не лише корисні, але й шкідливі звички. Будь-яка звичка з'являється не випадково. В основі її покладено механізм «підживлення». Якщо звичка отримала неодноразове позитивне підживлення, то вона закріплюється і позбавитись її буде важко.

Саме про це ватро сьогодні говорити, адже сумна статистика, факти, докази, соціальні опитування свідчать про масштаби небезпеки, пов’язані із споживанням підлітками такого, на перший погляд, безпечного напою як пиво.

За статистикою 2015 року в Україні було випито близько 650 млн. келихів та пляшок пива, пересічний українець вжив протягом того року близько 65 л цього пінного напою. Як показують останні дослідження ВООЗ, Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді. 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до його систематичного вживання. Величезна кількість молодих людей уже до двадцяти років стають або алкоголіками, або сильно питущими. Середній же вік, по досягненні якого молодь починає вживати алкоголь, - 14 років. П’ють алкогольні напої (включаючи пиво) щодня або через день 33,1% юнаків і 20,1% дівчат. Уживає пиво кожен третій підліток у віці 12 років, а у віці 13 років - двоє з кожних трьох. На українців у віці до 25 років припадає до 50% всього вживання пива в Україні.

Для багатьох це буде шоком, але, тим не менше: 99% наркоманів починали свою наркотичну «кар'єру» саме з пива та сигарет. Саме так виглядає невтішна статистика, опублікована в документах ВООЗ і Міжнародної Академії Тверезості. Якщо виділити найголовніше в доповіді учених-наркологів, то пиво - це трамплін, з якого залежний несеться назустріч таким бідам людства, як наркоманія, пияцтво, алкоголізм.

Не зважаючи на це пиво залишається найпопулярнішим напоєм серед молоді.

Основні причини вживання пива та інших алкогольних напоїв підлітками:

Намагання втекти від проблем у особистому житті або у навчанні. Алкоголь як компенсація психічних відхилень від норми. Деякі підлітки вживають спиртне, щоб зняти із себе напругу, звільнитися від неприємних переживань.

Вживання пива та іншого алкоголю як форма проводження часу. За компанію, для душевної розмови з подругою, другом.

Щоб не почуватися «білою вороною».

Алкоголь як показник неблагополуччя сім’ї.

Пиво як засіб самоствердження. Одна з причин пияцтва підлітків – бажання бути дорослим.

Пиво як реклама. Привабливість для підлітків спиртних напоїв збільшується популяризацією вживання алкоголю в кіно, телевізійних передачах, рекламних роликах і проспектах.

Реклама пропонує пити пиво постійно, в будь-якій життєвій ситуації, фактично йти по життю з пляшкою. При цьому більшість роликів орієнтовано на молодь. Щорічно на рекламу пива виробники витрачають більше 100 млн. доларів. Маркетологи при просуванні свого продукту обігрують декілька ідей. Перша – пиво зробить зустріч друзів справжнім святом, друга – його приємно випити де і коли завгодно і третя – це напій справжніх чоловіків. За останні роки в суспільстві сформувалось позитивне ставлення до пива, багато хто його навіть не вважає алкогольним напоєм.

Пиво — слабоалкогольний напій, але тим більш небезпечний його вплив на залежну людину. Статистика показує, що алкоголізм при вживанні пива розвивається в 3 (!) рази частіше, ніж при вживанні інших видів алкогольних напоїв.

Перші ознаки пивного алкоголізму:

Вживання великих обсягів пива щодня.

День починається і закінчується пляшкою пива.

Поява дратівливості в тверезому стані.

Утворюється «пивний живіт».

Починають слабшати м’язи.

Проблеми з потенцією.

Головні болі.

Подальші прояви симптомів пивного алкоголізму характеризуються порушеннями з боку серцево-судинної системи (кардіоміопатії, підвищення артеріального тиску та ін), вираженими неврозами і психозами, проблемами в роботі головного мозку, гормональної системи та зниженням репродуктивної функції аж до безпліддя.

Американський поет та філософ Ральф Уолдо Емерсон казав: «Ми знаходимо в житті тільки те, що самі вкладаємо у нього. А що ви вкладете у своє життя?».

Приймати у житті правильні рішення завжди непросто. Кожен з вас рано чи пізно потрапить у ресторан, де він вимушений буде об'їдатися наслідками своїх вчинків. І меню в цьому ресторані складаєте ви, коли приймаєте ті чи інші рішення. І якою буде ваша вечеря - радісним бенкетом щасливого весілля, міцною сім'єю і справжнім задоволенням від того, що ви зробили правильний вибір, чи сумними спогадами про марно втрачені роки, згадкою про біль та страждання, яких можна було уникнути, вибір залишається за вами!

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/93 | Переглядів: 37Дата публікації: 16:24 23.01.2018