Про зміни в законодавстві України з питань запобігання домашньому насильству

Про зміни в законодавстві України з питань запобігання домашньому насильству

Законом вводиться покарання за вчинення домашнього насильства, а саме, за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров`я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. Вчинення зазначених дій карається громадськими роботами на строк від ста п`ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п`яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Крім того, стосовно того, хто вчинив домашнє насильство, можуть застосовуватися такі обмежувальні заходи: заборона перебувати в місці спільного проживання; обмеження спілкування з дитиною; заборона наближатися до постраждалого на визначну відстань; заборона листування, телефонних переговорів; направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.

Умисне невиконання обмежувальних заходів або умисне ухилення від проходження програми для кривдників караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

7 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Прийняття цього Закону сприятиме імплементації міжнародних стандартів протидії насильству, забезпеченню комплексного підходу до запобігання будь-яким формам насильства стосовно жінок та профілактики цього ганебного явища, а також розширить коло осіб, які підпадають під дію чинного законодавства.

Законом також запроваджено додаткові заходи, спрямовані на створення запобіжних і захисних механізмів боротьби з усіма формами насильства за ознакою статі: домашнє насильство, сексуальне насильство, переслідування, сексуальні домогання, примусові шлюби, каліцтва жіночих геніталій, примусові аборти, примусова стерилізація. Цими змінами буде забезпечено відповідність законодавства України сучасним європейським стандартам у цій сфері.

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/67 | Переглядів: 30Дата публікації: 14:43 15.01.2018