Печенізький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Консультативно-дорадчі органи
Пропозиції
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
Як захиститись від незаконної реєстрації прав власності на житло?
 Як захиститись від незаконної реєстрації прав власності на житло?

Поділитися новиною:

Як захиститись від незаконної реєстрації прав власності на житло?

В Україні почастішали випадки, коли за підробленими документами зловмисники реєструють на себе житло

Як наслідок - відмова державного реєстратора в проведенні державної реєстрації житла дійсному власнику, оскільки вже є власник, внесений належним чином до реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як бути в подібних ситуаціях?

Постраждала сторона завжди може звернутися до суду за захистом своїх прав. Після винесення позитивного рішення (якщо не буде апеляційної скарги) потрібно звертатися до державного реєстратора із заявою про внесення змін у реєстр на підставі рішення суду.

Постраждала сторона може звернутися до комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка діє  у кожній області при Головних територіальних управліннях юстиції. Перевагою цього способу є те, що у разі позитивного рішення за результатами розгляду заяви, дані до реєстру речових прав на нерухоме майно вносяться одразу.

Але й і недоліки: рішення комісії може бути оскаржене в суді, якщо порушено терміни подання такої скарги (60 днів з моменту вчинення незаконної реєстраційної дії, або моменту з якого особі стало відомо про цей факт).

Що треба знати про звернення до комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації?

Комісія детально вивчає скаргу, з’ясовуючи: чи належить її розгляд до повноважень комісії; чи дотримано строки подання скарги; чи дотримано вимоги щодо її оформлення та/або документів, які до неї долучаються; чи наявні (відсутні) інші скарги в комісії з цього ж питання.

Вирішуючи питання по суті, комісія встановлює наявність (відсутність) обставин, що обґрунтовують зазначені у скарзі вимоги і заперечення, та інші обставини, які мають значення для об’єктивного розгляду скарги, у тому числі шляхом перевірки відомостей, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, та у разі необхідності, витребування документів, пояснень у суб’єкта оскарження (державного реєстратора).

Зважаючи на повноваження та можливості комісії, не завжди можна оскаржити незаконну (на підставі підроблених документів) реєстрацію, адже державний реєстратор не перевіряє легітимності тих чи інших документів. Інша справа, якщо реєстрації відбулася за некомплектним пакетом документів, або форма таких документів (на момент реєстрації) не відповідала вимогам чинного законодавства.

Водночас, якщо комісія під час розгляду скарги вважатиме за необхідне, щоб правоохоронні органи перевірили зазначені у скарзі обставини щодо можливого підроблення документів, то вона надсилає відповідні відомості правоохоронним органам для здійснення перевірки та вжиття в межах їх компетенції заходів реагування для припинення порушення законодавства.

Як же запобігти порушенню прав не нерухоме майно? Для цього потенційним покупцям та власникам нерухомого майна, можна скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції (відповідні посилання є на офіційних сайтах Мін’юсту, Головних територіальних управліннях юстиції в областях та Координаційного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також безпосередньо в бюро правової допомоги на місцях). Це допоможе вчасно побачити зміни в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно і швидко відреагувати на незаконні дії третіх осіб, написавши у встановлені терміни скаргу та звернувшись до правоохоронних органів.

Адреса Печенізького бюро правової допомоги: смт.Печеніги, провул. Б.Хмельницького, 1-А, 2 поверх, кімната 5 (приміщення районного центру зайнятості).

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/5 | Переглядів: 29Дата публікації: 16:24 10.01.2018
Версія для слабо- зорих