Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує

ПРО ХІД ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ РАЙОНУ

В районі сільськогосподарські підприємства  активно долучилися до  весняно-польових робіт.

Цьогорічна, абсолютно нетипова для минулих років, весна поставила наших сільськогосподарських товаровиробників перед складними умовами дуже пізнього відновлення весняної вегетації. Оптимальні терміни посіву ранніх ярих культур – пшениці, ячменю,вівса та гороху, дещо змістились.

В прогнозованій структурі посівних площ   на 2018 рік   зернові культури складають 57,7%, що більше в порівнянні з минулим роком на 4,9%, ярі зернові та зернобобові  культури  займають 32,6 %, що більше на 1,8 в порівнянні з минулим роком, технічні культури 35,8%, що менше  на 3,5% в порівнянні з минулим роком, кормові – 6,5%, що менше на 1,4 % в порівнянні з минулим роком.

На сьогоднішній день завершено  посів ранніх ярих зернових культур на площі  1939 га (що складає 147% до прогнозованих показників.). Продовжується посів пізніх зернових та технічних культур, кукурудзи на зерно посіяно на площі 2360 га (84%до плану), сої 82га (100% до плану), гірчиці 92га (100%), соняшнику 3106 га (63%до плану).  Посів проводиться протруєним, кондиційним високорепродуктивним насінням з використанням мінеральних добрив.

Повністю завершене перше підживлення озимих зернових культур. Завдяки вчасно внесеним добривам, наявності достатньої кількості вологи та тепла стан посівів покращується з кожним днем.

З наявних 3597га озимих зернових культур, 37% знаходяться в доброму, 54% – задовільному та 9% – слабкому стані.

Для фінансового забезпечення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарським підприємствам району необхідно залучити 63,2 млн. грн. коштів, з яких 54,7 млн. грн. (87%) планується забезпечити за власні кошти сільськогосподарських підприємств. Решту 8,5 млн. грн.  буде залучено за рахунок кредитних ресурсів комерційних банків, форвардних угод із Аграрним фондом  України та  Держаною продовольчою зерновою корпорацією України. Витрати на 1га ріллі в 2018 році  становитимуть 3976 грн.

Рівень матеріально технічного - забезпечення дозволяє провести комплекс весняно – польових робіт 2018 року в повному обсязі відповідно до прогнозу.

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/419 | Переглядів: 18Дата публікації: 11:46 07.05.2018