Служба у справах дітей інформує

Служба у справах дітей інформує

Цього року в нашому районі з 4 по 8 грудня2017 року, відповідно до Розпорядження Печенізької районної державної адміністрації від 31 жовтня 2017 року № 209 «Про затвердження Плану заходів щодо участі Печенізького району у проведенні у 2017 році Всеукраїнського тижня права»

Служба у справах дітей райдержадміністрації та районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, долучившись до проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня права, відвідали всі навчальні заклади району, де під час лекцій для учнів 7-11 класів ознайомили підлітків із статтями Конвенції ООН «Про права дитини», також торкнулися питань відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень та кримінальних злочинів. Дітям було показано декілька відеороликів на теми « Права дитини», про шкідливість наркотиків , зокрема спайсів та солей, хроніки правоохоронних органів сусідніх країн, які залишили по собі яскраве враження. Заходами було охоплено близько 150 учнів.

Також було проведено опитування серед учнів 9-11 класів на теми  «Твої і мої права», «Діти і протиправна поведінка».

Відеоролики, які приготувала фахівець із соціальної роботи ПРЦСССДМ  А.Омельченко, дуже вразили дітей, особливо ті, в яких  тяжкими наслідками свого згубленого життя ділились молоді люди, які через вживання наркотиків втратили все: життя, здоров’я, сім’ї, надію на майбутнє.

Під час дискусії з дітьми, а також за результатами опитування, стало відомо, що батьки не часто говорять з дітьми про шкоду та небезпечність наркотиків, алкоголю, бо, можливо вважають, що ця проблема саме їхньої дитини не стосується. Хоча статистика показує, що саме діти з досить нормальних, благополучних сімей потрапляють в тенета наркодилерів. Діти не розуміють, що ці «псевдодрузі» не допомагають їм, а просто заробляють на них гроші.

Також досить сумним залишається те, що  дорослі мало спілкуються з дітьми, не знаходять часу просто поговорити відверто, вислухати дитину, порадити щось. На перше місце знов і знов виходить здобуття матеріальних благ, завантаженість батьків роботою, але як би за всім цим не пропустити щось найголовніше: вчасно почути свою дитину, вчасно побачити, що її щось турбує, підставити батьківське плече, щоб не довелося каратись за те, що міг би зробити, але не зробив.

Просвітницька ж  робота з молоддю та дітьми буде продовжуватись і надалі. Якщо  у батьків чи дітей виникатимуть питання з тих чи інших проблем, вони завжди зможуть звернутись до служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Альбом: Служба у справах дітей інформує Альбом: Служба у справах дітей інформує
Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/38 | Переглядів: 18Дата публікації: 14:46 13.12.2017