Печенізький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Консультативно-дорадчі органи
Пропозиції
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
Україна, як ніколи, близька до появи Автокефальної Помісної Православної Церкви. Президент
Україна, як ніколи, близька до появи Автокефальної Помісної Православної Церкви. Президент

Поділитися новиною:

Україна, як ніколи, близька до появи Автокефальної Помісної Православної Церкви. Президент

Петро Порошенко провів зустріч з головами фракцій у Верховній Раді України і закликав їх підтримати Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання українській церкві Томосу про автокефалію.

«Я хочу звернутися до вас, колеги народні депутати, з проханням підтримати це Звернення. І хочу звернутися до українського народу, бо вибір і рішення також - за вами: підтримати ієрархів, підтримати Президента, підтримати парламент і набути Єдину Помісну Православну Українську Церкву. Вірю, що це, з Божою допомогою, відбудеться», - сказав Петро Порошенко.

«Ми зустрічаємося невдовзі після світлого Воскресіння Христового, цей день в Україні зветься Великоднем. І в ці Великодні свята кажуть, що небо відкрите для прагнень і побажань вірян. І я маю велику надію на те, що ми маємо унікальний шанс, щоб здійснилася мрія поколінь українців», - звернувся до присутніх Глава держави.

Президент зауважив, що у Великодню ніч відвідав храми різних конфесій і, крім великої радості від світлого Воскресіння Христового, віряни демонстрували надію – надію на те, що врешті-решт Україна отримає Єдину Помісну Православну Українську Церкву. «Я не можу сказати, що ця надія виникла зараз, бо цією надією українці жили всі роки, в тому числі і 26 років з дня здобуття незалежності», - додав він.

Петро Порошенко також нагадав, що під час своєї передвиборчої кампанії і два роки тому у липні 2016 року у Зверненні з нагоди 1028-річчя Хрещення України-Русі, яке ми прийняли від нашої Константинопольської Матері-Церкви, прагнув і просив, щоб ці мрії українських вірян нарешті здійснилися.

Глава держави зазначив, що одразу ж після Великодньої ночі, у Світлий понеділок, відбув до Стамбулу, де крім світських зустрічей з Президентом Туреччини, Міністром закордонних справ, і відбулась зустріч з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм і з членами Синоду.

«Я можу вам наголосити дуже приємну новину, що на сьогодні Україна, як ніколи, близько до появи власної автокефальної помісної православної церкви. Це засвідчить не лише позиція Вселенського Патріарха, а й членів Синоду», - підкреслив Президент.

Він зауважив, що не може зараз відкрити всі деталі цієї зустрічі, але є абсолютно необхідні, ключові елементи, які мають забезпечити цей процес.

За словами Президента, першою такою умовою є Звернення церковних ієрархів. Він повідомив, що вже провів низку зустрічей з представниками духівництва. Святіший Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет передав Главі держави відповідне Звернення з підписами усіх єпископів Української Православної Церкви Київського Патріархату, які засвідчили у Зверненні до Вселенського Патріарха щодо надання Томосу новій українській Православній Автокефальній Церкві. «Усі до єдиного», - підкреслив Глава держави.

Він також повідомив, що мав зустріч з Митрополитом Київським і всієї України Макарієм, Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви і його поінформували про результати Архієрейського Собору УАПЦ: «Усі без виключення архієпископи УАПЦ підписали звернення до Вселенського Патріарха і звернення до Президента». 

Крім цього, Петро Порошенко зазначив, що єпископи інших церков підписали або розглядають можливість підписання звернення до Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія І щодо надання Томосу на автокефалію.

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/363 | Переглядів: 17Дата публікації: 08:29 18.04.2018
Версія для слабо- зорих