Проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії

Проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії

16 квітня 2018 року під головуванням заступника голови РДА Ольги Вікторівни Кизим відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Печенізькій райдержадміністрації.

На порядок денний засідання було винесено наступе питання: «Профілактика та недопущення сказу на території Печенізького району».

Заслухавши інформацію начальника Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) в Печенізькому районі Харківській області Зеленського П.М., надзвичайна протиепізоотична комісія констатує,  що на території Харківської області залишається напружена ситуація зі сказом диких м’ясоїдних тварин.

Сказ - гостре вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, яке характеризується надзвичайно високою агресивністю, ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження і розвитком паралічів.

При сказі у собаки відзначаються рясні виділення слини, хрипкий гавкіт, що може переходити в виття. Собака стає агресивною і злий. Через деякий час собака лежить нерухомо і знемагає від утоми. Але при найменшому шумі, крику або подачі яскравого світла, вона знову стає агресивною. Через деякий час вихованець зовсім втрачає голос, стає знесиленим. У нього починає відвисати щелепу і спостерігається параліч всіх м'язів. В очах тваринного відзначається помутніння або косоокість. Коли м'язовий параліч переходить на серцеву та дихальну систему, собака гине. В основному розвивається і протікає недуга до двох тижнів.

Набагато частіше в Україні реєструється сказ котів. Кішка може заразитися сказом, з’ївши хворого гризуна або отримавши травму від носія захворювання. Людина так само заражується сказом допомогою укусу. Інший шлях передачі захворювання – через слину тварини, що потрапила на слизові оболонки або шкіру. На шкірі є мікротріщини, через які вірус проникає в організм. Інкубаційний період сказу у кішки може варіюватися залежно від кількості вірусу, що потрапив в організм, а так само від величини та місця травми: чим ближче укусу до голови, тим менше часу потрібно вірусу для подолання відстані від місця впровадження до головного мозку. Як правило, перші симптоми з’являються через 2-3 тижні після зараження, проте відомі випадки, коли перші ознаки сказу у кішок з’являлися через кілька місяців і навіть через рік після контакту з вірусоносієм. До нещастя, вірус сказу у кішок починає виділятися зі слиною ще до появи клінічних ознак, що підвищує ризик зараження смертельним захворюванням інших тварин та їх власників.

Значна робота у справі профілактики і боротьби зі сказом здійснювалась і нині проводиться фахівцями ПРДЛВМ.

На території району зареєстровано 1205 голів собак та 937 котів. Щеплено проти сказу в 2018 році – 155 голів собак та 128 котів. На теперішній час робота щодо вакцинації тварин проти сказу продовжується згідно Плану протиепізоотичних заходів.

Слід пам’ятати, що кожен власник тварин несе відповідальність не тільки за своє здоров’я чи свого улюбленця, але і за здоров’я оточуючих.

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/355 | Переглядів: 27Дата публікації: 13:14 16.04.2018