Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує

Підготовка сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу весняно-польових робіт

Потреба посівного матеріалу ярих зернових культур на очікувану структуру посівних площ по сільськогосподарських підприємствах району складає 455 тонн. Забезпеченість власним посівним матеріалом складає 95% до потреби. На сьогоднішній день придбано насіння ячменю (еліти) – 3,3 тонни, гречки  І репродукції – 1 тонну, кукурудзи на зерно – 27 тонн. Також придбано насіння соняшнику – 14 тонн (60% до потреби). Закупка посівного матеріалу триває.

Для проведення посівної кампанії господарствам району необхідно мати 940 тонн мінеральних добрив. Фактично придбано з початку року 1495 тонн, що складає 159 % до потреби. Засобами захисту рослин район забезпечений на 94%.

Із забезпеченістю паливно-мастильними матеріалами проблем не очікується. Зараз уже є в наявності дизельного палива  89 % до потреби, бензину – 90% до потреби.

Сільськогосподарська техніка повністю підготовлена до проведення комплексу весняно-польових робіт.

За попередніми розрахунками для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарським підприємствам району необхідно 63,2 млн. грн., із яких 54,7 млн. грн. власних коштів господарств та необхідно залучити 8,5 млн. грн. банківських кредитів. Витрати коштів на підготовку до проведення весняно-польових робіт на сьогоднішній день складають 40,5 млн. грн. (64,1%).

Посів ярих зернових культур в цьому році очікується на рівні 4,5 тис га. Найбільша площа буде відведена під кукурудзу на зерно (близько 3 тис га). Ярого ячменю 1050 га, гречки – 90 га, проса – 40 га, гороху – 212 га.

Цьогорічні погодні умови не дозволяють аграріям проводити весняно-польові роботи за календарним графіком попередніх років. Тому на сьогоднішній день проведено підживлення озимих зернових  культур на площі 250 га (6% до плану), внесено на один гектар по  100 кг мінеральних добрив. Використано всього азотних добрив 25 тонн (фізичної ваги).

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/309 | Переглядів: 34Дата публікації: 13:05 02.04.2018