Відділ освіти Печенізької райдержадміністрації інформує

Відділ освіти Печенізької райдержадміністрації інформує

Перемога в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади

Учні Коваленка Сергія Івановича, вчителя трудового навчання Артемівського НВК, третій рік поспіль займають призові місця в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади. В цьому році 3 місце в обласній олімпіаді зайняв його підопічний Кормілець Денис, учень 9 класу Артемівського НВК. Такі високі досягнення звичайного сільського вчителя заслуговують на відзначення та повагу, а його досвід - на поширення серед колег. Тому ми взяли інтерв’ю у Сергія Івановича і задали йому декілька питань.

Сергію Івановичу, який досвід ви маєте у підготовці учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади?

Мої учні беруть участь в обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технічні види праці) протягом 10 років, останні 3 роки займають призові місця.

В чому секрет вашого успіху?

Для того, щоб підготувати дітей, розпочинаю роботу заздалегідь. Придивляюся до них ще з 5 класу: хто вирізає по дереву, хто випалює, хто конструює а хто просто вправно забиває цвях – це теж результат. Ми живемо у селі і наші хлопці звичні до роботи, прості навички технічної праці хтось отримав ще в сім’ї. Придивився - і розвиваю їх протягом всього часу навчання.

На що Ви звертаєте увагу під час підготовки учнів до олімпіади?

Під час підготовки учнів приділяю увагу розв’язанню творчих завдань із конструювання, моделювання, створення пристроїв малої механізації, вирішенню нестандартних задач тощо. Працюю над упровадженням у навчально-виховний процес комп’ютерних і проектних технологій навчання та виховання. Спираюся на знання учнів з інших предметів. Виділяю більше часу на вивчення будови навчального устаткування й обладнання шкільної майстерні. Під час проведення занять чітко контролюю досягнуті результати учнів і даю їм завдання більш підвищеної складності, створюю ситуації самоаналізу, самооцінки, самопізнання. Постійно залучаю учнів до роботи з розробки й упровадження власних творчих задумів та ініціатив, створюю ситуації вільного вибору й відповідальності за обране рішення.

Однією з особливостей олімпіади з трудового навчання є підготовка домашнього завдання. Яким чином Ви готуєтесь до нього?

Під час виготовлення заданого виробу звертаємо увагу на  відповідність виробу вимогам умов проекту, його функціональність та зручність у користуванні, естетичну цінність та привабливість, оригінальність і якість.

Також хочу сказати, що велику роль у здобутих результатах відіграє і той факт, що у нашому НВК є майстерня, де і по цей час функціонують столярні станки, токарний по дереву, токарно-гвинторізний, фрезерний, свердлильний, точильний, муфельна піч, циркулярка. Матеріали, звичайно ж, доводиться купувати.

Що Ви можете порадити колегам, які готують учнів до участі в предметних олімпіадах?

Не важливо у якій сфері дитина має здібності: математиці, мовних науках, можливо у спорті чи у мистецтві. Головне – своєчасно виявити ці здібності та створити такі умови, у яких учень матиме змогу розвивати свої таланти. І тоді, я впевнений, кожен може реалізувати свої таланти - і вчитель, і учень!

Дякуємо, Сергію Івановичу. Ми щиро вітаємо Вас та Вашого учня Кормільця Дениса із черговою перемогою та бажаємо подальших творчих і професійних злетів!

До цього додамо, що Сергій Іванович та його учень за високий результат у Всеукраїнській учнівській олімпіаді відповідно до Умов призначення та виплату грошової винагороди кращим педагогічним працівникам та Умов призначення та виплати стипендій обдарованим і талановитим учням, затвердженим рішенням XXII сесії Печенізької районної ради VII cкликання від  06 березня 2018 року, отримають грошову винагороду та стипендію.

Альбом: Відділ освіти Печенізької райдержадміністрації інформує Альбом: Відділ освіти Печенізької райдержадміністрації інформує Альбом: Відділ освіти Печенізької райдержадміністрації інформує
Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/295 | Переглядів: 49Дата публікації: 13:18 28.03.2018