Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

МОЗ разом із Мінрегіоном розробили та затвердили Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Тепер є законодавче підґрунтя для прийняття планів розбудови мережі «первинки» у сільській місцевості, повідимив Урядовий портал.

Більше 13 мільйонів українців, які живуть у селах, потребують кращого доступу до якісних медичних послуг, тому першочергове завдання – створити мережу медзакладів, щоб людям не доводилося долати десятки кілометрів до найближчої амбулаторії, а лікарі були зацікавлені їхати працювати в селах. Наприкінці минулого року набув чинності Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

У бюджеті передбачено 5 мільярдів гривень, які зокрема будуть використані для будівництва нових амбулаторій, житла для лікарів, придбання медичного обладнання та службового транспорту .

У грудні минулого року Уряд доручив Міністерству охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробити та затвердити Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Порядок, який уже є дійсним, визначає критерії розроблення і затвердження плану мережі первинки. Йдеться про перспективні довгострокові плани розбудови мережі у сільські

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/271 | Переглядів: 36Дата публікації: 12:59 21.03.2018