Мітинг, присвячений 29-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та вшануванню учасників бойових дій на території інших держав відбувся у Сквері Пам’яті 15 лютого 2018 року.

Участь у заході взяли керівництво району, воїни-інтернаціоналісти, колективи підприємств, установ та організацій району, учнівська молодь.

До всіх присутніх звернулися керівники району - перший заступник голови Печенізької РДА Н. Никитченко та голова Печенізької районної ради Л. Ярова, зазначивши у своїх виступах, що Печеніжці схиляють голови перед людьми, які пройшли випробування вогнем,виявивши себе справжніми патріотами.

Смерч Афганського лиха зачепив більше 160 тис. українців, з них майже три тисячі загинули, 60 чоловік вважаються зниклими безвісті, або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 тис. співвітчизників, з них 4 тис. 687 чоловік повернулися інвалідами. Серед учасників Афганської війни були жителі, воїни-солдати Харківської області, зокрема Печенізького краю - 46 молодих солдат, сержантів, які пройшли через  горнило жаху й відчаю. За кожним воїном-афганцем – свій життєвий подвиг, своя доля.  Правда про Афганську війну різна, і спогади різні. Але об’єднують всіх воїнів, загартовані у бою найкращі людські якості: мужність, стійкість, благородство. У неймовірно важких умовах бойового життя, далеко від дому, щогодини наражаючись на небезпеку, вони зберегли вірність військовій присязі та Батьківщині.

Представники влади, громадськості, воїни-інтернаціоналісти  вшанували пам’ять по загиблим від лиха війни хвилиною мовчання і покладанням квітів до пам’ятного знаку.

-Ми поділяємо біль і скорботу матерів, батьків, дітей, дружин, і всіх, хто втратив своїх рідних і близьких на війні. Ми зобов'язані дбайливо зберігати, по праву пишатися і шанувати пам'ять воїна-інтернаціоналіста, воїна-захисника, які б зміни не відбувалися навколо нас, - наголосив  М.А. Никитченко.

Альбом: На Печеніжчині відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Альбом: На Печеніжчині відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Альбом: На Печеніжчині відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Альбом: На Печеніжчині відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Альбом: На Печеніжчині відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/162 | Переглядів: 69Дата публікації: 13:54 15.02.2018