Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує

Про стан посівів озимих культур під врожай 2018 року

По Харківській області під врожай  2018 року посіяно озимі культури  на площі 548,2 тисячі гектарів, в тому числі на зерно — 525,5 тисяч гектарів, що на 7% більше, ніж в минулому році. , в доброму стані перебувають 20% сходів, у задовільному — 50%, слабкі та зріджені сходи становлять близько 30%.

Стосовно стану озимих по району можна сказати наступне проведено посів озимих зернових культур на площі 3637 га, що на 8% більше ніж в минулому році: в доброму перебувають 320 га (11%), в задовільному стані 1115га (37%), слабкі та зріджені 2158га (52%), не зійшли 40га (1,1%). Посіви озимого ріпаку, 171га перебувають в слабкому та зрідженому стані.

В минулому році опадів в районі випало на 159 мм менше ніж по  нормі. Особливо недостатня кількість вологи припала на період  з червня по вересень   коли оптимальні терміни посіву озимих  культур по нашому регіоні з 10 по 25 вересня.

Випадання опадів у ІІ-ІІІ декадах жовтня  більше на (13мм) від норми  суттєво покращили запаси вологи в ґрунті та позитивно вплинули на схожість насіння, де сходів не було одержано, та ріст і розвиток рослин, де було одержано сходи, але посіви були зріджені, а ростки рослин були слабкі. Погодні умови, які склалися в жовтні-грудні сприятливо вплинули на розвиток кореневої системи  рослин та накопичення в їх тканинах запасних речовин цукру, що позитивно позначиться на їх подальшому розвитку та перезимівлі.

Так, як перша половина зими була доволі теплою та вологою як для цього періоду року, аграрії не спостерігають значного поширення хвороб на своїх посівах. Крім того, сніг, що випав по всій території Харківської області в другій декаді січня, покрив ґрунт та в подальшому сприятиме успішній перезимівлі озимих культур».

Похолодання в другій та третій декаді січня призвело до зниження температури повітря до мінус 12-17 градусів. Це зниження температури було короткочасним і не створило суттєвої загрози перезимівлі посівів озимих культур.

Подальший стан посівів буде залежати від сприятливості погодних умов.

Лише навесні буде зрозуміло, як вплинуть цьогорічні погодні умови на посіви. Це залежить від багатьох чинників: яким буде температурний режим, наявність і висота снігового покриву, чи не утвориться на полях льодяна кірка.

Web-адреса: pechenigi-rda.gov.ua/news/id/153 | Переглядів: 39Дата публікації: 10:45 12.02.2018